חיפוש

הכירו את תוכנית החיסכון לכל ילד!

מתכוונים להביא ילדים בקרוב? כבר יש לכם ילדים? על מנת לדאוג לעתידם של ילדיכם אתם חייבים להכיר את תוכנית החיסכון לכל ילד. תוכנית חיסכון לכל ילד דואגת לעתידו של ילדכם ועוזרת לייצר שוויון הזדמנויות בקרב ילדי ישראל. על מנת לדעת איך הכי נכון לגשת לתוכנית זו כדאי שתלמדו על התוכנית. בכתבה הבאה נעבור על כל הנקודות העיקריות בתוכנית חיסכון לכל ילד.

 

מה זה תוכנית חיסכון לכל ילד?

תוכנית חיסכון לכל ילד היא תוכנית חיסכון לילדכם, ניתן לפתוח תוכנית חיסכון זה בבית השקעות ואז הוא מתנהג כמו קופת גמל וניתן לפתוח בבנק שמנהל את חשבונכם. בחרו חיסכון לכל ילד במקום בו נדמה לכם שיוביל לתשואה הגבוהה ביותר. תוכנית חיסכון לכל ילד נועדה לוודא שילדכם יגיע לגיל 18 יהיה לו סכום כסף להתחיל איתו את החיים.

בתוכנית חיסכון לכל ילד ביטוח לאומי מפקיד באופן חודשי 50 שקלים וההורים יכולים להפקיד 50 שקלים נוספים לקופת גמל שתהיה שמורה לילדם עד שיגיע לגיל 18. בזמן הזה הכסף המופקד מושקע בשוק ההון ברמת סיכון משתנה התלויה בבחירת ההורים בבית השקעות או בבנק. כמו כן, אין אפשרות להורים להוציא את הכסף שנצבר עבור ילדם במהלך השנים אלא רק הוא בעצמו ורק בגיל 18 ואילך.

חסכון לכל ילד של אנליסט

הכל על נזילות התוכנית חיסכון לכל ילד:

נקודה חשובה שחובה להבין לגבי חיסכון לכל ילד זה לגבי נזילות הקופה. בתחילה עד גיל 18 מופקד 50 שקלים מביטוח לאומי ואופציה של 50 שקלים נוספים מהוריי הילד לתוכנית. בשלב זה אין אפשרות להוציא בשום מצב או תנאי את הכסף שנצבר. נקודת יציאה ראשונה מתקיימת בגיל 18, שם לראשונה ניתן לבחור להוציא את הכסף שנצבר.

במידה והילד מחליט להשאיר את הכסף עד גיל ,21 הוא מקבל מענק של כ500 שקלים נוספים מביטוח לאומי. לכן, למעשה רבים מחליטים לעשות כן, כי רבים אינם צריכים את הכסף בגיל 18. החל מגיל 21, ניתן להוציא את הכסף שנצבר לכל מטרה בצורה מיידית. ברגע המשיכה תחויבו תשלום מס רווחי הון על הרווח.

חסכון לכל ילד של אנליסט

הכל על דמי ניהול של חיסכון לכל ילד:

אבל מה לגבי דמי הניהול? שאלה מצוינת. במהלך ה18 השנים הראשונות ביטוח לאומי משלם את דמי הניהול של התוכנית חיסכון לכל ילד ולמעשה פוטר כל עלות מצד ההורים. החל מנקודת היציאה הראשונה, כלומר החל מגיל 18 ביטוח לאומי מפסיק לשלם את דמי הניהול ולכן מעתה ואלך דמי הניהול נגבים מהכסף שנצבר בתוכנית.

אבל אל דאגה, דמי ניהול אלו מפוקחים וזולים בהשוואה לשאר מכשירי החיסכון השונים ולכן כדאיות הצבירה בעזרת תוכנית זו עולה עוד יותר אפילו לאחר גיל 18. לדוגמא, בחיסכון לכל ילד של אנליסט תוכלו להנות מדמי ניהול זולים ביותר ובתשואה ממוצעת מעולה.

 

לסיכום

לסיכומו של עניין, כפי שילדכם הוא עולם ומלואו כך גם התוכנית חיסכון לכל ילד. תוכנית חיסכון לכל ילד מהווה מהפכה של ממש מבחינת השוואת ניצול הזדמנויות בין ילדי ישראל. נשאף לטוב ביותר עבור ילדנו ולכן נעשה ככל שביכולתנו על מנת לאפשר להם להתחיל את חייהם עם סכום כסף שנצבר להם לאורך השנים.

חסכון לכל ילד של אנליסט

באותו נושא