חיפוש

מה זה ייבוש תת רצפתי? כמה זה עולה?

לעיתים אנו נקלעים בעל כורחנו למקרים בהם התפוצצה צנרת מתחת לרצפה שלנו, דבר שהוביל לכך שהצטברו באיזור כמויות של מים. הצטברות זו מובילה למספר תוצאות לא נעימות, כגון קילופי קיר, נזילה, ריח לא נעים ועוד. מאחר והמים אגורים מתחת לרצפה ואין אפשרות לגשת אליהם בקלות באמצעים שאנו רגילים אליהם, כדי לייבש אותם יש צורך בתהליך מיוחד שמכונה ייבוש תת רצפתי. אז מהו תהליך זה, מה הוא כולל וכמה זה עולה?

 

מה זה ייבוש תת רצפתי?

ייבוש תת רצפתי מתייחס לתהליך המשמש לייבוש ושיקום רצפות שנפגעו עקב רטיבות והצטברות מים. מקרים אלה קורים בעקבות הצפות, נזילות, לחות גבוהה ועוד. התהליך עצמו של ייבוש תת רצפתי מקצועי כרוך בדרך כלל בשימוש בציוד מיוחד כדי לשאוב את המים ולייבש את הרטיבויות מהרצפה והאיזורים שסובבים אותה.

 

מהם השלבים שונים בתהליך ייבוש תת רצפתי?

לתהליך ייבוש יש מספר שלבים. השלב הראשון יהיה לבחון את המצב הנוכחי. איש מקצוע יוכל להתבונן במצב, להעריך את היקף הנזק ולקבוע מהי דרך הפעולה הטוב ביותר לצורך פתרון המצב. בשלב זה אנשי מקצוע ישתמשו במכשירים שונים לצורך קריאת רמת הלחות, זיהוי מקור הבעיה וזיהוי כל סכנה אפשרית שעלולה לפגוע בנכס או בכם.

השלב השני יהיה שאיבת מים. בשלב זה המטרה היא לשאוב כמה שיותר מים מהאיזור שנפגע. שלב זה עשוי לכלול שימוש בשלל מכשירים ושילוב של הציוד המתאים ביותר.

השלב הבא יהיה ייבוש מוחלט של כל האיזור שמתחת למרצפות. לאחר הסרת המים, יתבצע תהליך ייבוש האיזור באמצעות ציוד ייעודי. מכונות אלו פועלות לרוב על ידי זרימת אוויר חם ויבש, מה שעוזר לאדות את כל הלחות שנותרה שם. שלב זה עלול לקחת זמן מה בכדי להבטיח שכל הלחות יובשה כך שהבעיה לא תחזור על עצמה בעתיד הנראה לעין.

לאחר שהכל התייבש לחלוטין, זה הזמן לנקות ולחטא את האיזור, וזאת בכדי למנוע צמיחת עובש וטחב. לבסוף יגיע שלב השיקום. לעיתים המים שהיו כלואים מתחת לרצפה הובילו לנזק ובשלב זה אפשר להחליף, לתקן ולשפץ כל דבר שאיננו תקין. זה עשוי להיות כרוך בהחלפת ריצוף פגום, צביעה מחדש, ליטוש משטחים ועוד.

 

כמה עולה ייבוש תת רצפתי?

בדרך כלל, תהליך זה מתומחר על פי מ"ר. כל מטר רבוע בשטח שמיועד לייבוש יעלה בין 80 ל-130 ש"ח. כך חדר שגודלו 30 מ"ר יתומחר בסביבות ה-2500 ש"ח.

 

למי לפנות לצורך תהליך ייבוש תת רצפתי?

ייבוש תת רצפתי חייב להתבצע רק על ידי אנשי מקצוע בעלי הציוד וההכשרה המתאימים. התהליך עשוי להיות מורכב ויכול לדרוש מומחיות טכנית רבה על מנת להבטיח שהעבודה תתבצע בצורה נכונה ובטוחה.

ייבוש תת רצפתי

באותו נושא