חיפוש

קורס cbt – תנאי קבלה ומה לומדים?

לימודי cbt מאפשרים להכיר מקרוב את התחום של פסיכותרפיה ולכן הם מתאימים לגברים ונשים בטווח רחב של גילאים. במאמר הבא נסביר מה היתרונות של מסלול הלימודים, איך נשים חרדיות יכולות להתקבל עליו ומה עושים אחרי שמקבלים תעודה.

גישה קוגניטיבית התנהגותית, או בקיצור cbt, היא אחת הטכניקות המוכרות והפופולאריות ביותר בעולם לטיפול בקהל יעד מגוון. מלבד אנשים פרטיים, קורס cbt מתאים למי שרוצים ללמוד איך לעבוד מול קבוצות, לנהל מערכות חינוך, לבצע קואוצ'ינג אישי, לקדם נוער ואף לטפל בעזרת בעלי חיים. עם זאת, תנאי הקבלה לקורס אינם זהים בין המסלולים.

 

איך בוחרים מסלול לימודים?

עוד לפני שנכנסים אל עובי הקורה על מנת לבדוק מה לומדים בתחום כזה או אחר, כדאי לדעת באופן כללי איך בוחרים את המסלול הרלוונטי. אם למשל מחפשים מסלול מתאים של לימודים לחרדיות צריך להסתכל על התוכן, על שעות הלימודים ועל המיקום הגיאוגרפי.

מעבר לכך, נשים חרדיות צריכות מסלול לימודים שיהיה מותאם עבורן מבחינת ההרכב בכיתה והמעורבות של גברים. בכל אחד מהמקרים האלה, בחירת המסלול קשורה אל המאפיינים האישיים של קהל היעד הרבה יותר מאשר התוכן והאופי של התעודה.

 

מה היתרונות של קורס cbt?

בשלב הבא כן ניתן להשוות בין המסלולים השונים של הלימודים באקדמיה על פי היתרונות שלהם. נשים וגברים כאחד מגלים כיום את היתרונות של קורס cbt, מבחינת היכולת לשלב בין הקניית ידע תאורטי ופרקטי. בגלל הכלים שמקבלים במהלך קורס cbt ייעודי, ניתן להשתלב יחסית מהר בשוק העבודה ואף לבחור האם לעשות את זה כשכירים או עצמאיים ובעלי קליניקות.

 

מהם תנאי הקבלה הנפוצים?

כל מוסד אקדמי שמאפשר להשלים קורס cbt כדי לקבל תעודה מקצועית יכול גם להחליט על תנאי הקבלה. ברוב המקרים, הקורס כולל דיונים תאורטיים שמתבצעים בכיתה וגם הכשרה פרקטית. כפועל יוצא מכך, תנאי הקבלה מחייבים רקע מסוים מבחינת מספר שנות לימוד ולאחר מכן עמידה מול ועדת קבלה.

מספר שנות הלימוד והציון הממוצע בבגרות או בפסיכומטרי אמורים לנבא יכולת להתמודד עם התוכן התאורטי של קורס cbt, בעוד ועדת הקבלה יכולה לבדוק את המוטיבציה של המועמדים מבחינת המפגשים הפרקטיים.

 

למי הקורס מתאים?

החדשות הטובות הן שקורס cbt יכול להתאים גם לגברים וגם לנשים בגילאים שונים. כל קורס מורכב מתכנים מעניינים ורלוונטיים והוא מצליח לגלם בתוכו ערך מוסף לקראת היציאה לשוק העבודה. כמו כן, במהלך הקורס מתרגלים מקרים ויוצרים בנק טכניקות שנשאר עם המועמדים הרבה אחרי קבלת התעודה.

 

איפה עובדים אחרי קורס cbt?

עמידה בתנאי הקבלה של קורס cbt משתלמת כי יש אפשרויות תעסוקה רבות. בנוסף, אפשר לסיים את הקורס על מנת להמשיך לתואר שני במסלולים משיקים ובמוסדות אקדמיים רבים.

פסיכותרפיסט

באותו נושא
בניית תפריט תזונה מחיר
בניית תפריט תזונה מחיר

תזונה היא אבן הפינה לבריאות טובה בחיים. פחמימות, חלבונים, שומנים, סיבים, מינרלים וויטמינים הם החומרים התזונתיים החיוניים שגופנו זקוק להם כדי לתפקד כראוי; מים לעומת

קרא עוד »