חיפוש

מה המקומות שחייבים לשים בהם שטיחי חוץ?

חצר הבית הייתה פעם חלק נפרד מהבית עצמו, ואם לא הייתה גינה פורחת, בדרך כלל הלכו בחצרות על כרי דשא או על רצפות עץ שהותאמו לפגעי מזג האוויר. היום, רבים רואים בחצר המשך ישיר של חלל האירוח בבית ומתקינים בה פינות ישיבה, מטבח חיצוני ומתקני נופש ושעשועים.

בהתאמה, דואגים שגם הרצפה תתאים לרגליים יחפות ולילדים שבוחרים לשחק בגובה הרצפה או בריצה. בחלק מהמקומות האלה, חייבים לבחור בשטיחי חוץ, כדי להבטיח שילוב של בטיחות, נוחות ויופי. אז איפה אתם פשוט חייבים שטיחי חוץ?

 

חצר אירוח

אין זה חשוב אם אתם משפחה גדולה שאוהבת להתאסף מדי סופשבוע, חלק מקבוצת חברים גדולה ופעילה או מארחים בביתכם קבוצות או קהל להרצאות, סדנאות או מכל סיבה אחרת. אם אתם מארחים אנשים רבים בחצר הבית, כדאי מאוד שתשקלו להוסיף שטיח חוץ לאזור האירוח בחצר או במרפסת שלכם.

מלבד התוספת העיצובית של שטיחי חוץ הם גם הופכים את האזור לנוח יותר, גם לצועדים עליהם, בנעליים או יחפים ובהחלט למי שעשוי למצוא את עצמו ישוב על השטיח מכל סיבה שהיא.

 

הגיל הרך וגיל הזהב

למרות החוזק הנרמז בכינוי "גיל הזהב", לצערנו הגוף המזדקן מאבד פעמים רבות יכולות תנועה ורבים מבני המשפחה בגילאים מבוגרים יותר, נדרשים לזהירות יתר בעת הליכה או לעזרתם של קביים או הליכון. כמותם, גם ילדים צעירים שאך זה מכבר לקחו את צעדיהם הראשונים או כאלה שדעתם מוסחת בעת הליכה או ריצה, עלולים למצוא את עצמם מחליקים ונופלים.

עבור אלה וגם אלה ובעצם, עבור כל אחד מאיתנו, מומלץ להעדיף שטיח חוץ שיכול לייצר משטח ישר, נוח להליכה ומייצר התנגדות שמקלה על המתקשים בהליכה והוא עדיף בהרבה על חול, כר דשא או ריצוף שיש חלקלק.

 

גרים בחצר

מזג האוויר הישראלי מאפשר למי שהתמזל מזלו לגור בבית עם גינה או עם חצר מרווחת, לבלות שעות ארוכות ביום תחת השמיים. בקיץ בוודאי אבל הדבר נכון גם לגבי ימים יפים בעונות מעבר ואפילו לימי חורף חמים.

אם אתם מאוהבי האוויר הפתוח ונוטים לבלות את שעותיכם בבית, בחצר, וכמוכם גם בני המשפחה או החברים – נמליץ על שטיח חוץ גם כאן משום שבנוסף לנעימות שהוא מספק גם לעין המביטה וגם לרגל הדורכת, שטיחי חוץ קלים מאוד לניקיון כך שניתן לנקותם מדי ערב כדי לשמור על אווירה נעימה בחצר.

 

בין הבריכה לטרמפולינה

בית עם חצר נשמע כמו חלום עבור ילדים צעירים בשעות אחרי הצהריים או בחופשות. בעיקר בקיץ, ניתן להשתמש בבריכה לאין ספור סוגי משחקים ופעילויות כמו התקנת מתקני שעשועים או טרמפולינה גדולה, ניפוח ומילוי בריכה מעל הקרקע, הקמת בית על עץ או הכשרת פינת ירק או ערוגת פרחים. עבור בטיחותם של הילדים, שלא יחליקו ברגליים יחפות ורטובות ושלא יתקלו במזיקים שונים שעשויים למצוא את דרכם אל החצר.

שטיחים חיצוניים

באותו נושא
פרקטים מובחרים
פרקטים מובחרים לרצפה – המדריך

אחת מאפשרויות הריצוף הפופולריות ביותר בשנים האחרונות היא ריצוף פרקט. מדובר באפשרות מצויינת עבור בעלי בתים שמעוניינים להוסיף חמימות, אופי ואסתטיות לבית שלהם. אז מהם

קרא עוד »