חיפוש

5 דרכים להשיג צל למרפסת

אם אתם בעלי מרפסת, בין אם היא גדולה או קטנה, אתם תרצו שבימי הקיץ כשהשמש קופחת, לצאת אליה ולשבת בה. אבל בישראל כשהשמש חמה, לא נעים לשבת במרפסת ללא צל וזה אף יכול להיות מסוכן ולכן לא מומלץ. אז כדי לשבת במרפסת שלכם בקיץ, אתם צריכים הצללה למרפסת.

 

סגירת חורף

סגירת חורף חוסמת את הגשמים והרוחות בחורף, אך יכולה להיות מאוד טובה גם בקיץ בשביל ליצור הצללה למרפסת מכל הכיוונים. ישנן סגירות חורף שונות. שקופות, אטומות, עם חלונות ודלת או בלעדיהן. את סגירת החורף ניתן להזמין גם לפי מידה בהתאם לגודל המרפסת שלכם.

 

סוככי מסכים

מדובר במסכים נגללים הניתנים להתקנה על כל כיווני המרפסת, כך שתהיה הצללה מכל הכיוונים. המסכים מותקנים על מסילות מתכת. את סוככי המסכים ניתן לרכוש עם הפעלה ידנית וכך גוללים את המסך כלפי מעלה כאשר לא רוצים לסגור את המרפסת, או שניתן לרכוש גולל חשמלי וכך פשוט לוחצים על כפתור להשגת אותה התוצאה. סוכך בהפעלה חשמלית כנראה יעלה מעט יותר מסוכך בעל הפעלה ידנית.

 

תריסים

ניתן ליצור הצללה למרפסת על ידי תריסים. התריסים יכולים להיות עשויים מפלסטיק או מאלומיניום, אם כי תריסים מאלומיניום יהיו יקרים יותר, אך בהתאם גם עמידים יותר. גם במערכות התריסים כמו בסוככי מסכים ניתן לקנות מערכת הפעלה ידנית או מערכת הפעלה חשמלית כאשר מערכת הפעלה חשמלית תהיה יקרה יותר.

 

זכוכית מתכהה תרמוכרומית

סגירת המרפסת בזכוכית מהסוג הזה לא מצריכה תשתית של חשמל, או הפעלה של חשמל או כל מקור אנרגיה אחר. יתר על כן, מדובר בזכוכית הקלה להתקנה. כאשר המרפסת סגורה מכל כיווניה בזכוכית המתכהה, ניתן ליהנות מהצללה טובה במיוחד. הזכוכית שקופה, אך כאשר היא מתחממת מאור השמש היא נהיית כהה וכך יוצרת הצללה מושלמת מכל הכיוונים. נוסף על כך הטכנולוגיה מיוצרת בישראל.

 

 זכוכית עם פילם פוטוכרומי

בדומה לזכוכית התרמוכרומית גם הזכוכית הזו מתכהה ואינה זקוקה לחשמל. אך בניגוד לזכוכית התרמוכרומית, הזכוכית הזו מושפעת מאור ולא מחום. ברגע שיש אור בחוץ הזכוכית תתכהה בהתאם לרמת האור. האור פוחת? גם רמת ההכהה של הזכוכית. רמת ההכהה של הזכוכית נעה בין 70 אחוזים ל – 30 אחוזים כך שתהיה הצללה בהתאם לאור, אך לא עלטה מוחלטת. גם כאן ההתקנה דיי פשוטה.

 

לסיכום

כאשר אתם רוצים ליצור הצללה למרפסת מכל הכיוונים, ישנן מספר דרכים שונות להשיג זאת. אתם יכולים להשתמש בסוככים, סגירות חורף או תריסים – אלו פתרונות הצללה העשויים לרוב מבד או מעין ניילון בסוככים וסגירות החורף ומפלסטיק או אלומיניום במקרה של התריסים. לכל אלה ניתן לבחור הפעלה ידנית או חשמלית. שני פתרונות נוספים הם הזכוכית המתכהה – האחת מחום והשנייה מאור. כל אלה ניתנים להתקנה דיי פשוטה וייתנו לכם הצללה מושלמת.

 

מרפסת ביתית

באותו נושא
שורה של מחסנים
איך להתקין מחסן מתכת בגינה

בשנים האחרונות, המחסנים החיצוניים הפכו לפופולריים מאוד. הביקוש למחסני גינה עולה משנה לשנה, ובעיקר הביקוש למחסני מתכת. בעבר, היה נהוג להקדיש חדר אחד בבית לצורכי

קרא עוד »