חיפוש

9 מסמכים בהם ניתן לבצע אימות חתימה

מסמכים מסוימים מצריכים חתימה של אנשים מסוימים עליהם. זאת כדי לדעת שמי שחתם על המסמך הרלוונטי הוא אכן האדם שצריך היה לחתום עליו. מי שיכולים לאמת את החתימה – אלו הם עורכי דין שהוסמכו והוכשרו לכך. במאמר הבא נסקור 9 סוגי מסמכים בהם ניתן לבצע אימות חתימה.

 

משכנתא

רכישת דירה בישראל היא לא דבר פשוט. רבים המאזרחים שמחליטים לרכוש דירה עושים זאת באמצעות משכנתא – הלוואה מהבנק שמאפשרת את גיוס ההון הדרוש לרכישת דירה. מכיוון שמדובר בהלוואה משמעותית, עורך דין יכול לאמת חתימה בחתימה על מסמך הלוואה. כדי למצוא עורך דין מתאים בקרבת מקום לצורך אימות חתימה, אפשר לפנות לגוגל ולרשום לדוגמה אימות חתימה ראשון לציון.

 

אימות חתימה בשם תאגיד

עורך דין יכול לאמת גם חתימה של תאגיד לאדם מסוים. תאגיד היא ישות משפטית נפרדת, כך שקיימים בעלי תפקידים שונים שבעלי זכות החתימה בתאגיד. אימות של חתימה כזו מתבצע על ידי עורך דין.

 

אימות של תצהירים שונים

תצהיר הוא מסמך בעל תוקף משפטי. ניתן להגיש תצהירים שונים בהליכים משפטיים שונים. בתצהיר, אדם מסוים מספר אירוע שקרה לו, דבר שהתרחש, משהו שהוא היה עד עליו וכדומה, כאשר בסופו הוא נדרש לחתום על התצהיר ולאשר את הדברים שנכתבו.

 

העתק נאמן למקור

העתק שנאמן למקור הוא מסמך שאמור להיות זהה למסמך אחר, שנכתב באופן המקורי על ידי מנסח המסמך. כאשר יש צורך בחתימה על העתק שנאמר למקור, עורך דין יכול לבצע את אימות החתימה עבור מי שרוצה לוודא שהחותם הוא האדם שאמון על החתימה על אותו מסמך מדובר.

 

פרוטוקולים

גופים שונים, וביניהם בעיקר רשויות ממשלתיות או גופים מטעם המדינה, מחזיקים בפרוטוקולים. אלו מסמכים שמתעדים שיחות או ישיבות בתוך אותם גופים מדוברים. לפרוטוקולים הללו יש משמעות בכל הקשור להליכים משפטיים בהם יש צורך בבחינת הפרוטוקולים.

 

מסמכי מכרזים

כדי לבצע הליכים שונים ברשויות מסוימות, או כדי להגיע לתפקיד מסוים במדינה, נערך מכרז. מכרז מציב תנאים מסוימים ומאפשר למי שרוצה לגשת אליו, בתור אדם פרטי או בתור גוף עסקי, להתמודד ולזכות בו. עורך דין יכול לאמת מסמכי מכרזים.

 

ממסמכים מהבנק

במהלך החיים אנחנו מנהלים ממשק מסוים מול הבנק. אם אנחנו מקבלים ממנו מסמכים, או מגישים לו מסמכים חתומים, שני הצדדים, גם אנחנו וגם הבנק, יכולים לפנות לאימות חתימה.

 

צוואות

עורכי דין יכולים לאמת חתימה על צוואה. קיימים מספר סוגים שונים של צוואות. לכל סוג יש את המאפיינים הייחודיים לו, כאשר בחלק מהצוואות נדרשים לחתום מספר אנשים על גבי הצוואה.

 

הסכמי ממון

הסכם זה גם ניתן לאימות חתימה על ידי עורך דין. מדובר על הסכם בין שני בני זוג, שנחתם או לפני הנישואין שלהם או לאחר שהם מתחתנים. בהסכם זה מוסדרת חלוקת הרכוש בין בני הזוג במקרה של פרידה.

 

אימות חתימה

באותו נושא